Най-вкусните рецепти от Иван Звездев

Ivan Zvezdev Иван Звездев

Рецептите на Звездев

Мусака с патладжани и кашкавал

3484
  • Основно
  • до 1час45мин.
  • 4
    Порции
Необходими продукти

1 кг патладжани
750 г кайма
4-5 домата
1 глава кромид лук
4-5 с.л. олио
2 ч.л. червен пипер
1 ч.л. чубрица
сол и черен пипер на вкус
За заливката
2 ч.ч. прясно мляко
30-40 г краве масло
2 с.л. брашно
1 ч.л. кимион
150 г кашкавал за поръсване

Мусака с патладжани и кашкавал
Как оценявате тази рецепта?
3.8 / 5 - 5
Начин на приготвяне
1

1. Нарязваме патладжаните на колелца с дебелина ½ пръст. Поставяме ги в тавичка под наклон за 1 час, за да се отцеди горчивия сок. Изплакваме патладжаните, подсушаваме ги и ги запържваме във фритюрник за 3-4 минути.

2

В тенджера запържваме нарязания на дребно кромид лук за 3-4 минути. Прибавяме каймата и я запържваме за няколко минути, докато разбъркваме. Поръсваме червен и черен пипер, кимион и сол. Прибавяме домат, нарязан на дребно и задушаваме за няколко минути.

3

Подреждаме половината от запържените патладжани в правоъгълна тава и отгоре нанасяме половината от каймата, покриваме с останалите домати, нарязани на колелца. Слагаме останалата кайма и подреждаме другите патладжани накрая.

4

Приготвяме заливката. Запържваме брашното в масло до златисто, наливаме постепенно студеното прясно мляко и разбъркваме с тел. Варим сместа 1-2 минути.Посоляваме и заливаме мусаката, която запичаме във фурна, загрята на 180 градуса около 45 минути. След това настъргваме кашкавала и запичаме мусаката

Видео

Кухнята на звездев
Може да разгледате други видео рецепти в youtube - Кухнята на Звездев
Коментари
Още вкусотии

Мезето на майстора

Мезето на майстора

Авторска рецепта на Стефан Байчев от Горна Оряховица

от Стефан Байчев
Праз с ориз и кисели краставички
Кюфтета в доматен сос

Кюфтета в доматен сос

Видео рецепта за яхния с кюфтета с доматен сос.

от Иван Звездев
Празеник по странджански